Balance board S2020
Ievietoja      01/26/2021 11:23:31    0 Komentāri
Balansa dēlis S2020

Tiem, kuri rotaļājas un tiem, kuri vingro, reizi pa reizei ir vajadzīgs  kaut kas jauns, lai dažādotu ikdienas rutīnu. Kā rotaļīgs un noderīgs palīgs tika noskatīts banāna jeb balansa dēlis, vai kā mēs to iesaucām – laivas dēlis. Sapratām, ka, lai to izmantotu mums paredzētajiem mērķiem, ir nepieciešams veidot savu risinājumu.

Pielāgojot dēli mūsu funkcionālajām vajadzībām netika aizmirsts arī par amatnieciskiem izaicinājumiem. Kā būtu izveidot laivas dēli izmantojot vienu veselu masīvkoka dēli?

Netika aizmirsts arī par citiem materiāliem, lai iegūtu nepieciešamo rezultātu, bet pirmie risinājumi tika izmēģināti tieši ar masīvkoku. Eksperimentējot izmēģinājām dažādas koku sugas: priedi, osi, kļavu, ozolu un pat sarkankoku. Standarta risinājumam palikām pie ozola, bet savu laivas dēli varam izgatavot no jebkura koka sugas, kam pieejams nepieciešamā izmēra materiāls.

Katrs no mūsu oriģinālajiem S2020 dēļiem ir izgatavots no viena masīvkoka dēļa, kas ir liekts, atsaucoties uz leģendārā somu arhitekta un dizainera Alvara Aalto (Alvar Aalto) 1933. gadā izstrādātā modeļa Nr.60, trīskāju taburetes, masīvkoka liekšanas metodi.

Noapaļojuma radiusi izvēlēti atbilstoši dēļa funkcijai un lietošanas ērtumam. Galu noapaļojumi ir saudzīgi rokām un grīdai, sānu noapaļojumi palīdz izvairīties no iespējamām traumām šūpojoties. Lai nebūtu vienmēr jāizmanto vingrošanas paklājiņš, dēlim papildus var pievienot galu un izliektās virsmas aizsardzību, ko izgatavojam no dabīgas ādas. Rezultātā balansa dēļa S2020 ārējais veidols līdzinās klasiskas koka laivas siluetam.

Vingrot var ne tikai sporta klubā, bet arī mājās un darbā. Esam sagatavojuši vairākus video ar vingrojumu piemēriem dažādām slodzēm un muskuļu grupām. Sākotnējā iecere bija motivēt pašus un citus taku skrējējus, gatavojoties 2020. gada taku skriešanas sezonai, no tā arī veidojies nosaukums – sezona 2020.

Masīvkoka dēļi ir rūpīgs roku darbs, kas prasa labas prasmes un daudzas stundas, lai rezultātā iegūtu funkcionālu, amatnieciski nostrādātu un skaistu objektu. Tas būs lielisks rotaļu biedrs bērniem un uzticams partneris dažādu līmeņu sportistiem.

Domājot par dēļa pieejamību plašākai sabiedrībai, visas oriģinālā S2020 laivas dēļa funkcijas ir pārnestas arī uz saplākšņa dēli.

“S2020 pamatā ir divas nepieciešamības: pirmā ir nepieciešamība dažādod vispārējās fiziskās sagatavošanās vingrinājumus gatavojoties taku skriešanas sezonai; otrā – atrast atjautīgu un drošu veidu kā caur rotaļu palīdzēt dažāda vecuma bērniem attīstīt līdzsvaru, koordināciju un izturību.”

Roku darbs no Latvijas.

NORDI furniture, dizains Miks Pētersons, UCD 2019

Dalīties ar šo ziņu:

Komentāri

Piesakieties vai reģistrējieties, lai pievienotu komentārus